
Het kan niemand ontgaan dat rood mijn kleur is. Maar ik let niet speciaal op deze kleur als ik fotografeer. Toch was het een blog idee van mij om ’s morgens een kleur te kiezen en daar de hele dag foto’s van te maken. Dus toen ik over Aken aan het opzoeken was viel me al snel op dat Akens rood een ding is.
In en rond Aken heb je kleigronden, daarvan worden bakstenen gemaakt en daar de grond in Aken veel ijzer bevat, worden de bakstenen ook rood. Uiteraard is het financieel verstandig de stenen uit de buurt te nemen vandaar dat zowel oude- als nieuwe gebouwen vaak van rood baksteen zijn. Daarnaast heeft Aken met Karel de Grote keizerlijke historie en was rode pigment duur, de kleur werd daardoor geassocieerd met macht en rijkdom. In de Middeleeuwen stond het ook symbool voor het geloof en kracht. Dat lijkt mij genoeg reden voor Fotoserie: Akens rood.













Rianne zegt
Ik was vergeten hoe mooi Aken is
Liesbethblogt zegt
Nee eigenlijk niet, ik heb geen speciale route gelopen. De vrouw met het rode haar was een cadeautje. Het is vooral je ogen open houden.
Wanda zegt
Je brengt mij hiermee wel op een idee voor een serie foto’s!
Sabine Verburg zegt
Geweldige serie
Vraagje: moest je veel zoeken om iets roods te ontdekken ?
Edward McDunn zegt
Oh, dat is mooi hoor, beter dan al dat grijs.
Jan K. alias Afanja zegt
Het ene rood is het andere niet, daarmee heb je een knappe serie weten samen te stellen.
willyfotoblog zegt
een knap uitgewerkt thema Liesbeth
fijne dag
Naomi zegt
Rood is ook mijn kleur. Ik vind het een geweldige serie!
John zegt
Mooi rood is niet lelijk, al zou ik het voor mijn haar niet kiezen. Aken is mooi!
Judy zegt
Wat een leuk idee! Prachtig!
די מריו zegt
Weer een mooie verrassende serie.
Love As Always
Dimario
Sjoerd zegt
Ik vind de eerste foto met dat huis op get dak super… De naam van een beekje in de buurt daar heet ook Rodebach. Door het in de grond aanwezige ijzer.
Mevrouw W. zegt
Grappig idee om allemaal rode dingen te fotograferen. Je kijkt dan toch weer op een andere manier rond.
rietepietz zegt
Ja precies, écht rood, niet het kastanje-rood dat dames meestal verven. De hand ontsnapte gelukkig aan een kleurspoeling. ;-)
Matroos Beek zegt
Wat een mooie, rode vondsten!
Liesbethblogt zegt
In mijn beste Duits en als ze dan vraagt waarom geen antwoord hebben, ze was in Aken en jeetje dat was echt heel rood!
rietepietz zegt
We hadden die dame eigenlijk moeten vragen óf ze wel in Aken woont om in het Akens rood te passen, maar rood wás ze hé! Leuk om weer even in Aken rond te dwalen.
Liesbethblogt zegt
Ik dacht wel dat je die foto zou waarderen, die liep me voorbij dus alle geluk dat m’n instellingen redelijk waren.
Peter Grey zegt
Aken heeft best veel rood. Leuk! (De mevrouw met het hondje! :-) )
Nicky zegt
Wat een leuk idee! En prachtige foto’s!
Rob Alberts zegt
Leuk
Vrolijke groet,