
Tot in het diepste van mijn ziel houd ik van sneeuw. Van het geluid dat het maakt als je erover loopt tot de doodse stilte wanneer het valt. Van de diepgrijze kleur die een naderende sneeuwbui met zich meedraagt, maar ook van de oranje gloed die ’s nachts als een woest kleed over de hemel valt. Ik houd van de geur van sneeuw, fris en koud als een bergbeek, en van de smaak- geen ijs smaakt zoals vers gevallen sneeuw. Het is alsof er een stukje hemel voor je voeten valt, pure schoonheid in zesvoudige symmetrie maar geen vlok gelijk.
Ik ben dan ook niet te houden als het begint te sneeuwen. Noem het een instinct een onbegrijpelijk, ongrijpbaar verlangen waar ik alleen maar aan toe kan geven. Ik móét de sneeuw in, ik móét de sneeuw fotograferen, ik móét genieten van de sneeuw. Met lagen extra kleding aan de gure wind voelen en toch doorgaan, ijs in mijn haar en vloeken tegen toch niet waterdichte handschoenen en doorgaan.
Van mijn fiets springen en met verkrampte vingers mijn camera uit de tas pellen en de foto’s maken die ik zie. De schaarse zonnestralen precies op het goede moment, doorgaan waar anderen allang waren omgedraaid of nooit vertrokken. Sneeuw is als een cadeautje in een jaargetijde waar niemand zielsveel omgeeft- zelfs ik niet. Als een herinnering aan vroeger tijden en grootste verhalen over sleeën tot het donker wordt. Maar ergens vergeet iedereen dat het ook de koude is, de pijnlijke handen, bevroren neuzen en gevoelloze tenen tot je weer thuis bent. Sneeuw maakt heroïsch; de kou trotseren. Hoe mooi klinkt dat?
Ik vocht, genietend tegen horizontaal waaiende vlokken zocht bewust ijzige beekjes, treurende wilgen en de boerderij die me stiekem nog steeds niet verveelt. Zover was ik steeds niet van huis maar ver genoeg om de kou te trotseren gevaar liep ik in mijn eigen bevroren straat ook. Want in het diepste van mijn ziel houd ik van sneeuw en móét ik het fotograferen.











MT zegt
Ja, het was prachtig! Geweldige foto’s maakte je.
Wanda zegt
Gelukkig zijn er mensen zoals jij waardoor ik toch nog het mooie van de sneeuw in kan zien! Ik ga er zelf dan zo min mogelijk op uit, laat staan met mijn camera. Ik hoop echt dat we snel voorjaar gaan krijgen want dan kom ik weer tot leven!
Rianne zegt
Hier nog iemand die door de sneeuw naar buiten wordt gelokt. Al ben jij een graadje erger.
Nicky zegt
Prachtige foto’s. En zoals jij het beschrijft, zou ik sneeuw bijna leuk gaan vinden. Bijna…
Janny Vermaat zegt
Ik geniet ook erg van de sneeuw, ben ook elke keer wel naar buiten gegaan, alleen de drab als het gaat dooien vind ik niet fijn, maar dat was deze keer gelukkig snel voorbij.
Joke zegt
Vol passie geschreven en gefotografeerd. Je bent er helemaal voor gegaan.
ELIZABETH HEIJSTEK zegt
Je bent dus een intense genieter van sneeuw… Je schrijft er heel gepassioneerd over, zo leuk om te lezen, want ik zie het bijna voor me.
Maar het is weer gedaan met de sneeuw! Benieuwd hoe de winter verder zal verlopen…
Maar dit hebben we in elk geval gehad! En dat bedoel ik positief…:)
Judy zegt
Dat is mooi gezegd: een ode aan de sneeuw! Ik geniet van je foto’s maar ik blijf liever binnen en kom bij de eerste sneeuwklokjes voorzichtig weer bovendrijven.
Mevrouw W. zegt
Een ode aan de sneeuw!
Dat is het eerste wat bij me opkomt als ik jouw woorden lees en je foto’s bekijk.
peter grey zegt
En wát een prachtige foto’s heb je gemaakt!
rietepietz zegt
Ik heb zéker wel iets met sneeuw, maar minder met fotografen al lukt het soms wel eens een mooi plaatje te schieten want met sneeuw lukt dat makkelijker dan met andere weersomstandigheden.
Jan K. alias Afanja zegt
Een heel herkenbare tekst en gedachten over de sneeuw met zoals gebruikelijk weer prachtige foto’s. Ik heb de afgelopen week ook van begin tot eind genoten. Eigenlijk was de sneeuw me alweer te snel verdwenen.
Edward McDunn zegt
We krijgen niet vaak de kans meer om dit soort mooie foto’s te maken Liesbeth.
Dimario zegt
Ik ben blij dat jij dat hebt, want sneeuw is mooi op de foto, maar het zou moeten vallen op de daar voor aangewezen stroken en moeten blijven liggen bij 25 graden, want alles daaronder is te koud.
Love As always
Dimario
Sjoerd zegt
Ik laat sneeuw over aan anderen, ik kan heel goed tegen de kou, loop graag rond als het vriest, maar het risico is me te groot geworden dat ik val. Daarentegen kan ik best wel genieten van de foto’s van anderen, zoals van jouw foto’s….
djaktief zegt
Mooie foto’s. Mijn man is net zo’n winterlefhebber als jij. Ik hou er ook van maar kan er niet goed tegen. Mijn lijf komt in een soort alarmstand. Heel lastig om dan nog te genieten.
John zegt
Ik heb precies het tegenovergestelde. Ik vind sneeuw vreselijk. Echt alles aan sneeuw is is niet leuk. De enige sneeuw die leuk is, is sneeuw die gedooid is. Je foto’s zijn wel mooi natuurlijk.
Naomi zegt
Ik heb dan weer vanuit het diepst van mijn zomerziel een enorme hekel aan sneeuw, maar de foto’s zijn prachtig! En ik geef toe dat ik zelf ook heel wat polderplaatjes schoot in de sneeuw…
Matroos Beek zegt
Ik geniet van je foto’s, van je tekst, van de kou, van de sneeuw, van de lucht. Kortom van alles wat je hier beschrijft. Het is voor mij het toppunt van het jaar en ik hoop dat we nog meer krijgen dit jaar.